404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Робота мрії! Але лише для самітників-кіноманів
Göteborg Film Festival

Кидай усе та нумо дивитися нове кіно! Наодинці.

Гетеборзький кінофестиваль запустив проєкт «Ізольоване кіно». Організатори шукають добровольця, готового провести тиждень самому в маяку, переглядаючи кінопрем’єри. При цьому брати із собою ґаджети чи інших людей забороняється.

Міжнародний кінофестиваль в Гетеборзі є найбільшим в Скандинавії і пройде цього року під знаком ізоляції, у відповідному пандемії форматі: один показ — один глядач.

Своїм запрошенням організатори вирішили максимально наочнно осмислити ідею соціального дистанціювання, яка стала актуальною в епоху коронавірусу, повідомляє пресслужба фестивалю.

Обраний доброволець має провести тиждень на острові-маяку Патер Ностер, який називають «одним із найбільш вітряних, безлюдних і відкритих» у Швеції місць. На острів і з нього організатори обіцяють відвезти на човні.

Учасника «Ізольованого кіно» забезпечать їжею і зручним диваном для перегляду кіно. Серед інших умов участі в проєкті — зобов’язання вести відеощоденник, у якому «зможе брати участь і зовнішній світ», хоча як саме — не уточнюється.

Для участі в «Ізольованому кіно» потрібно подати заявку до 19 січня за цим посиланням. І якщо вас оберуть, то на Патер Ностері ви житимете з 30 січня по 6 лютого включно.

Це не єдиний проєкт у межах Гетеборзького кінофестивалю, присвячений ізоляції в добу пандемії. Так, організатори планують організувати кінопокази для однієї людини на стадіоні «Скандинавіум», що вміщує понад 12 тисяч людей, і в кінотеатрі «Дракен», розрахованому на 707 відвідувачів.

У цьому році фестиваль буде повністю цифровим, і публіка матиме доступ до всіх фільмів, прем’єр і зустрічей на цифрових платформах. За словами арт-директора фестивалю Юнас Холмберга, темою фестивалю 2021 року стане «Соціальна дистанція» — новий світ, що виник у результаті пандемії, і роль кіно в ньому.

Мета найбільшого в Скандинавії міжнародного кінофестивалю в Гетеборзі — представити фільми, які не завжди потрапляють в кінотеатри, а також роботи скандинавських кінематографістів. Про розмір глядацької аудиторії свідчить кількість продаваних зазвичай на сеанси цього свята кіно квитків — 150 тис.

Щороку на фестивалі показують близько 450 фільмів з більш ніж 80 країн. Програма кінофоруму, який пройде з 29 січня по 8 лютого, буде представлена 12 січня.

Порятунок митців. Зеленський підписав закон про зниження податків для музеїв, кінотеатрів і готелів