Російські дипломати виїхали з КНДР на ручній дрезині
МЗС РФ

Співробітники російського посольства у КНДР і члени їх сімей 25 лютого повернулися до Росії на дрезині. Це сталося через те, що вже більше року кордони між РФ і Корейською Народною Демократичною Республікою закриті. Про це МЗС Росії повідомило у Telegram.

Вісім росіян — співробітники посольства і члени їх сімей — проїхали 32 години на поїзді, два — на автобусі. Потім пересіли на дрезину, щоб дістатися на російський бік.

«Для цього треба завчасно виготовити дрезину, поставити її на рейки, розмістити на ній речі, посадити дітей — і в дорогу», — додали в МЗС РФ.

Штовхати залізничний засіб довелося більше кілометра — до російського кордону.

«Єдиним чоловіком маленького загону і головним «двигуном» несамохідної дрезини був третій секретар посольства Владислав Сорокін, а наймолодшою мандрівницею — його трирічна донька Варя. Найбільш відповідальний відрізок — міст через річку Туманна».

Через неї немає автомобільних і пішохідних мостів — тільки один залізничний.

Подорож закінчилося благополучно — на російській стороні росіян зустріли співробітники представництва МЗС у Владивостоці. На автобусі, наданому адміністрацією Приморського краю, дипломатів доставили до аеропорту.

Передісторія

КНДР — найбільш закрита країна світу — через пандемію ще більш закрила кордони. З Північної Кореї неможливо виїхати ні на поїзді, ні на літаку. Уже кілька місяців через кордони майже не пропускають навіть життєво важливі для економіки країни вантажі. А пасажирських перевезень немає тим більше.

З початком пандемії з КНДР поїхали більшість іноземних дипломатів, в тому числі російських. Західні посольства закрили.

Більшість мандрівників йшли по суші й перетинали кордон із Китаєм. У березні 2020 року відбувся один рейс до Владивостока, яким поїхали дипломати з Німеччини, Росії, Франції, Швейцарії, Польщі, Румунії, Монголії та Єгипту.

На тих дипломатів, які залишилися, влада наклала жорстокі обмеження. Їм не можна виїжджати за межі Пхеньяну, відвідувати громадські місця й користуватися громадським транспортом.

КНДР продовжує наполягати на тому, що вона не зафіксувала жодного випадку COVID-19, хоча, як повідомляється, влада відправила на карантин десятки тисяч людей, намагаючись запобігти спалаху. У світі скептично ставляться до запевнень уряду Північної Кореї.

До прикордонних районів влада КНДР направила додаткові війська з наказом заблокувати можливу передачу вірусу.

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин отримав від Китаю експериментальну вакцину проти COVID-19 — американський аналітик