404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Російські кораблі біля Одеси перешкоджали спільним морським навчанням США та України
ДПСУ

8 травня на відстані понад 100 морських миль від Одеси у водах України флагман морської охорони «Григорій Куроп’ятников» зустрів корабель Берегової охорони США Hamilton.

Водночас російські кораблі небезпечно маневрували поруч й навмисне створювали перешкоди, передає Держприкордонслужба України.

«Американські партнери прибули в Україну із дружнім візитом, в рамках якого пройдуть спільні маневри в морі, тренінги з обміну досвідом в оглядових та штурмових операціях, й ділова зустріч представників охоронців морських кордонів та забезпечення безпеки судноплавства двох держав», — йдеться у повідомленні.

ДПСУ

Кораблі прикордонних відомств США та України на переході морем відпрацьовували злагодженість дій у міжнародній тактичній групі.

«Кораблі країни-агресорки то оголошували вигадані координати закритих районів, вимагаючи залишити їх, то небезпечно маневрували і намагалися штучно звузити зону маневру для українського й американського кораблів. Не відповідали на виклики на зв’язок каналами міжнародної морської безпеки», — підкреслили у відомстві.

ДПСУ

Порушення росіянами норм міжнародного морського права українські прикордонники зафіксували та задокументували.

Станом на ранок 9 травня «Григорій Куроп'ятников»та Hamilton залишаються в морі. Кораблі продовжують спільні навчання. Візит корабля Берегової охорони США у порт Одеси запланований на 10 травня.

Два російських десантних кораблі залишилися в Чорному морі після навчань