Російські випробування протисупутникової зброї створили небезпеку для МКС
NASA

Для екіпажу Міжнародної космічної станції (МКС) виникла небезпека після того, як Росія провела випробування протисупутникової зброї системи «земля-космос». Результатом став збитий супутник «Космос-1408», який запустили у 1982 році. Його уламки створють загрозу для МКС.

Про це повідомляє Time.

Через загрозу зіштовхнутися з уламками супутника космонавти отримали наказ надіти скафандри та сховатися в аварійній рятівній шлюпці для можливої екстренної евакуації.

Екіпаж провів у шлюпці близько двох годин, після чого йому дозволили повернутися на станцію.

Наразі відомо про понад 1500 орбітальних уламків, які можна відстежити, та близько сотні тисяч менших частин, які відслідкувати не вдається. Небезпека таких уламків полягає у тому, що на навколоземній орбіті вони рухаються зі швидкістю до 28 тис. км/год.

«Зіткнення з об’єктом, розмір якого декілька сантиметрів або більше, може призвести до пошкодження космічної станції. Це також наражає на небезпеку астронавтів, що знаходяться на борту», — заявив Брайан Віден, експерт з космічної безпеки в Secure World Foundation.

Окрім цього, уламки тепер можуть загрожувати й іншим супутникам, які відповідають за роботу телефонного зв’язку, GPS, радіо та телебачення.

У США в авіакатастрофі загинув космічний турист з Blue Origin