Вже кілька тижнів в мережі активно шириться башкирський трек Homay гурту з рф AY YOLA. Нещодавно композиція очолила топ Apple Music Україна, чим вкотре підняла дискусію щодо просування російського контенту в українському інфопросторі.
Chas News розповідає, про колектив, його учасників та чому прослуховування їхнього треку є небезпечним, як і споживання будь-якого російського контенту.
Як трек Homay очолив українські чарти
Ще до офіційного релізу уривок треку Homay почав набирати популярність у Tik Tok. Він став вірусним у росії, Казахстані, Узбекистані та інших країнах. Відео під трендовий аудіозапис почали знімати й українці, ймовірно, не підозрюючи, що його автори — росіяни, адже трек не звучить російською мовою.
Так трек піднявся на першу сходинку в українському Apple Music. Зараз він поширюється і на світову аудиторію, про що свідчить світовий чарт Shazam — Top 200. Там трек Homay посів четверте місце, обійшовши хіти Леді Гаги, Бруно Марса й інші.
Російський гурт Ay Yola: що про нього відомо і чим він небезпечний
Колектив з російського міста Уфа відкрито підтримує війну росії в Україні. Їхній трек розповідає про персонажку башкирського епосу. До Ay Yola входять вокалістка та музикантка Адель Шайхітдінова, її батько Руслан Шайхітдінов (відомий також як DJ Север), а також вокаліст і музикант Рінат Рамазанов — заслужений артист Башкортостану.
Про підтримку учасниками Ay Yola російської війни свідчать дописи Рамазанова, який збирає кошти на потреби російської злочинної армії. Його брат у листопаді 2023 року вступив до російських збройних сил і пішов на війну проти України.
Також не секрет, що споживання контенту монетизується. У випадку з гуртом AY YOLA артисти заробляють гроші на пісні та сплачують податки в казну рф, поповнюючи бюджет своєї країни та безпосередньо фінансуючи війну.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.