Російський «кріт», який влаштувався до ЗСУ, отримав 15 років в'язниці — СБУ

В Україні засудили до 15 років агента російської воєнної розвідки, який мобілізувався до ЗСУ, щоби шпигувати на передовій.

Про це повідомляє СБУ.

Зрадника затримали наприкінці лютого при спробі втекти до невизнаного Придністров’я через прикордонну річку.

Ворожим агентом виявився мешканець Дніпропетровщини, який у 2000-х роках закінчив Московський державний університет, де здобув диплом юриста.

У поле зору російської воєнної розвідки (ГРУ) він потрапив ще під час навчання в рф. Після повернення до України він тривалий час перебував у «режимі очікування».

У 2023 році на фігуранта вийшов його російський куратор та «активував» його для проведення розвідувально-підривної діяльності.

Після цього агент мобілізувався до однієї з бригад ЗСУ, у складі якої його направили в район Бахмута. Там «кріт» збирав розвіддані про місця базування та переміщення українських військ.

Він підтримував комунікацію з окупантами через спеціально створений чат-бот, який адміністрували представники ГРУ. Згодом зрадник приховано покинув свій підрозділ та намагався втекти за кордон. Однак його затримали на Вінниччині біля кордону.

У підсумку суд визнав чоловіка винним за двома статтями Кримінального кодексу:

  • ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану);
  • ч. 4 ст. 408 (дезертирство).

З урахуванням співпраці зі слідством, суд призначив йому покарання у виді 15 років тюрми з конфіскацією майна.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Готував прориви окупантів на Донеччині: СБУ затримала агента російського гру