Російський суд ліквідував товариство «Меморіал», яке досліджувало радянські репресії
Facebook / Международный Мемориал

Верховний суд Росії ухвалив рішення про ліквідацію правозахисної організації «Меморіал», яка є однією з найстаріших в країні. 

Товариство звинувачують у порушенні закону про іноземних агентів. Хоча правозахисники вважають, що для такого рішення суду немає підстав, повідомляє «Радіо Свобода».

Представники прокуратури заявляли, що «Меморіал» «створює брехливий образ СРСР як терористичної держави та реабілітує нацистських злочинців, на чиїх руках кров радянських громадян».

Ян Рачинський, голова правління «Меморіалу», заявив, що організація продовжить свою роботу. Вони планують подати апеляцію в Росії та Європейському суді з прав людини.

Рішення про ліквідацію зустріли вигуками «Ганьба!» люди, які прийшли підтримати організацію. Зібралося більше 100 осіб. Кількох затримали за спроби розгорнути плакати.

Товариство «Меморіал» заснували ще в 1989 році. Його першим головою був Андрій Сахаров, лауреат Нобелівської премії миру. Організація займається дослідженнями радянських репресій та створила докладну базу даних з іменами репресованих.

«Це наша територія». Голова Чечні Кадиров заявив про готовність «приєднати» Україну до Росії