Російський військовий супутник, запущений на ракеті із літерою Z впав на Землю

18 травня впав російський військовий супутник «Космос 2555». Його росіяни запустили 29 квітня. Супутник доставила на орбіту ракета-носій Ангара А1.2, на корпусі якої намалювали букву Z у вигляді георгіївської стрічки.

Про це у Facebook написав Віталій Єгоров, російський експерт аерокосмічної галузі.

«Вчора впав російський військовий супутник Космос-2555. Лише два з половиною тижні тому його запустила легка Ангара з літерою Z на обтічнику, і ось він зробив успішний вхід в атмосферу», — написав Єгоров.

За його словами, раніше аналогічна ситуація сталася із спорідненим супутником «Космос-2551», який запустили на іншій ракеті-носії.

«Всі ці випадки поєднує одне: вони запускалися у інтересах Міноборони, а значить секретні, а Роскосмос не визнав аварійних ситуацій і продовжує вважати запуски успішними», — написав Єгоров.

Про згоряння «Космос-2555» у атмосфері Землі після неконтрольованого падіння, повідомило і командування повітряно-космічної оборони Північної Америки (NORAD).

Супутник мав виконати орбітальні маневри для подальшої оптичної розвідки, але цього не сталося, і апарат упав на землю.

Після підтвердження NORAD, у росії визнали, що супутник «зійшов з орбіти».

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

В росії обмежили доступ до мультика про затонулий корабель з літерою Z (відео)