Керівник секретаріату Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Богдан Охріменко заявив, що росія не хоче обмінювати полонених бійців «Азову» та морських піхотинців, але її переговірники зацікавлені у поверненні строковиків і чеченців.
Про це він повідомив в інтерв’ю «Укрінформу».
«Щодо «азовців», як і стосовно морпіхів, ситуація складна. Російська сторона їх не хоче віддавати. «Азов» оголошено в росії терористичною організацією, і коли ми повертаємо з полону «азовців» і це стає відомо місцевому населенню, то влада там зазнає репутаційних втрат. А морпіхів у росії сприймають як вмотивованих, підготовлених військовослужбовців, які після повернення готові знову долучитися до лав Збройних сил України. Тому якщо військових інших підрозділів — ТрО, сухопутних військ, ДПСУ, яких ми називаємо «оборонці гарнізону Маріуполь» — повертають, то щодо морпіхів і «азовців» справді є проблема», — зазначив Охріменко.
Він також прокоментував питання повернення з полону бійців військової частини 3057.
«На «Азовсталі» перебували змішані підрозділи, там були представники всіх видів і родів військ. Прокопенко тоді керував батальйоном «Азов» військової частини 3057 (командир бригади Нацгвардії «Азов» Денис Прокопенко). Тепер він керує всією частиною 3057. Повернення особового складу інших підрозділів цієї частини також має бути в пріоритеті. На сьогодні ми повернули з полону 30% військовослужбовців військової частини 3057», — повідомив він.
За словами Охріменка, російські переговірники переважно зацікавлені у поверненні солдатів строкової служби та чеченців.
«Робота наших перемовників інколи полягає не лише у досягненні домовленостей про повернення українських громадян, а й у тому, щоб переконати росіян забрати своїх. У них величезна кількість насильно мобілізованих, завербованих у колоніях зеків, мобілізованих з окупованих територій так званих «Л/ДНР», яких у росії навіть не вважають своїми громадянами. Вихідці з малих народів їх не цікавлять, окрім чеченців. Вони, здається, байдужі до власних громадян, але чеченців готові забирати. Крім того, у них може бути зацікавленість у поверненні строковиків, оскільки путін запевняв свій електорат, що солдати строкової служби не братимуть участі в бойових діях. Насправді вони воюють, і ми це неодноразово демонстрували», — підсумував він.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити