«Росія перетворила право вето на право смерті». Зеленський у Радбезі ООН закликав до реформи ООН

Президент Володимир Зеленський виступив на засіданні Ради безпеки ООН, присвяченому обговоренню жертв російських військових у Бучі.

«У Бучі немає жодного злочину, який би вони не вчинили. Вони вбивали цілі сім'ї — дорослих та дітей, намагалися спалити людей. Декого застрелили на вулицях, декого вбили в будинках, на них наїжджали танками, жінок ґвалтували та вбивали на очах дітей. Вони залишають країну в руїнах», — розповів президент.

При цьому Зеленський наголосив, що світ вже шокований побаченим у північних передмістях Києва, але ще не бачив того, що сталося в інших містах і селах під окупацією.

Президент вкотре відзначив, що росія відверто порушує статут ООН і користується правом вето у Радбезі для продовження вбивств українців.

«Ми маємо справу з державою, яка перетворює право вето у Раді безпеки ООН на право смерті, яка підриває всю архітектуру глобальної безпеки, яка дозволяє злу бути безкарним і ширитися світом», — заявив він.

За словами Зеленського, якщо такій поведінці росії не покласти край, то держави світу дійдуть до висновку, що можуть розраховувати тільки на силу зброї для забезпечення безпеки, а ООН доведеться закрити.

«Пані та панове, чи готові ви до закриття ООН? Чи вважаєте, що час міжнародного права минув? Якщо ваша відповідь — ні, то діяти потрібно зараз», — підкреслив Зеленський.

Він наголосив, що для цього потрібно негайно реформувати систему ООН, щоби правом вето не можна було прикриватися, як це робить Росія, і щоб у Раді безпеки були справедливо представлені усі регіони світу. 

«Потрібно негайно примушувати агресора до миру, потрібна рішучість. Ланцюжок масових вбивств, від Сирії до Сомалі, Афганістану, Ємену, Лівії мав би бути зупинений і вже давно. Якби хоч раз тиранія отримала таку відповідь на розв’язану нею війну, що перестала би існувати, а після неї був би гарантований чесний мир, то світ точно змінився би. І тоді, можливо, не було би війни у нас», — наголосив Зеленський та додав, що попередні агресивні дії Кремля щодо Молдови, Грузії та України не отримали належної реакції і створили підґрунтя для повномасштабного вторгнення.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.ʼ

Українці стали менше підтримувати вступ до НАТО, втім, зріс рівень підтримки вступу до ЄС — опитування «Рейтингу»