Росія погрожує США «непередбачуваними наслідками» через поставки зброї Україні — ЗМІ

Росія вимагає від США припинити поставки озброєнь Україні, погрожуючи в іншому випадку «непередбачуваними наслідками».

Про це пише The Washington Post з посиланням на текст російської дипломатичної ноти.

За даними видання, нота датована 12 квітня. Цього дня президент Джо Байден повідомив про плани передати Україні важке озброєння: артилерію, гелікоптери, бронетранспортери та іншу військову техніку і спорядження на $800 млн.

Документ має назву «Про занепокоєння Росії у зв'язку з масованими поставками озброєнь і військової техніки київському режиму».

«Закликаємо США та їхніх союзників припинити безвідповідальну мілітаризацію України, яка тягне за собою непередбачувані наслідки для регіональної та міжнародної безпеки», — йдеться у ноті.

При цьому Росія віднесла до найбільш «чутливих систем», які «підливають масло» у конфлікт, реактивні системи залпового вогню, хоча, як відзначає видання, наразі немає інформації про поставки такої зброї Україні.

«Те, що росіяни нам кажуть приватно, — це те ж саме, що ми кажемо світу публічно — що величезний обсяг допомоги, яку ми надаємо українським партнерам, виявляється надзвичайно ефективним», — прокоментував ноту The Washington Post високопоставлений посадовець з Білого дому.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Через невдачі у війні путін навряд відмовиться від погроз ядерною зброєю — ЦРУ