Росія представила США список своїх вимог для укладення угоди щодо припинення війни проти України і перезавантаження відносин із Вашингтоном.
Про це пише Reuters із посиланням на джерела.
Незрозуміло, що саме Москва внесла до свого списку умов та чи готова вона вести мирні переговори із Києвом до їх прийняття.
За словами співрозмовників, російські та американські посадовці обговорювали ці вимоги під час особистих і віртуальних розмов протягом останніх трьох тижнів. Вони охарактеризували вимоги Кремля як широкі і схожі на ті, які він раніше висував Україні, США і НАТО.
Попередні умови включали відмову від членства України в НАТО, згоду не розгортати іноземні війська в Україні та міжнародне визнання приналежності Криму і чотирьох українських областей до росії.
Також останніми роками росія вимагала від США і НАТО усунути те, що вона називає «першопричинами» війни, в тому числі розширення НАТО на схід.
Президент США Дональд Трамп очікує від лідера кремля володимира путіна відповіді, чи погодиться він на 30-денне перемир'я, яке Україна погодилась прийняти у випадку, якщо це зробить і Росія. Президент України Володимир Зеленський називав це першим кроком до мирних переговорів.
Ставлення путіна до потенційної угоди про припинення вогню все ще залишається невизначеним, оскільки її деталі ще не остаточно узгоджені. Деякі американські посадовці, законодавці та експерти побоюються, що путін, використає перемир'я для активізації зусиль, спрямованих на те, щоб розділити США, Україну та Європу і підірвати будь-які переговори.
Переговори України та США у Джидді 11 березня: підсумки зустрічі
Увечері 11 березня сторони оприлюднили спільну заяву за підсумками переговорів.
«Україна висловила готовність прийняти пропозицію США щодо негайного запровадження тимчасового, 30-денного режиму припинення вогню, який може бути продовжений за взаємною згодою сторін, за умови прийняття та одночасного виконання Російською Федерацією», — йдеться у заяві.
Сполучені Штати пообіцяли довести до відома росії, що взаємність із їхнього боку є ключем до досягнення миру.
Крім того, Сполучені Штати негайно скасували паузу в обміні розвідданими та відновили безпекову допомогу Україні.
Вже 12 березня стало відомо, що військова допомога США для України відновилася через хаб у Польщі. Скасування паузи в обміні розвідувальними даними з Україною згодом офіційно підтвердили США.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.