Росія, Туреччина та Катар готують нову «зернову угоду» без України — ЗМІ

Росія, Туреччина і Катар готують нову тристоронню «зернову угоду», проте без України.

Про це повідомляє Bild з посиланням на службові листування між МЗС та посольствами росії і Туреччини з 21 липня по 8 серпня. 

«Зараз Росія, Туреччина і Катар працюють над новою тристоронньою угодою, яка має прийти на зміну минулому. Пропонується постачати російське зерно до бідних країн, переважно в Африці», — йдетьсяу повідомленні.

При цьому Туреччина виступить як організатор, а Катар як спонсор поставок.

Водночас глава МЗС Туреччини Хакан Фідан просить росію відновити при цьому колишню зернову угоду, щоб зерно постачалося і з України. 

Також Туреччина пропонує діяти за егідою ООН. 

Bild повідомляє, що нова угода може бути укладена вже цими вихідними в Будапешті. Туди вилетів голова Татарстану Рустам Мініханов, туди ж прибуде і президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган.

Нагадаємо, майже через місяць після того, як росії вийшла з «зернової угоди» Україна оголосила про відкриття в Чорному морі тимчасових коридорів для торгових суден.  А в Офісі президента пояснили, чому «зерновий коридор» запрацює без рф.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Росіяни зі стрільбою зупинили вантажне судно, яке прямує до Ізмаїлу (карта)