Росія відмовилася відновити режим припинення вогню з 1 квітня

Росія не підтримала пропозицію голови української делегації в ТКГ Леоніда Кравчука поновити режим припинення вогню на Донбасі з 00:00 1 квітня.

Про це пише в Telegram пресслужба української делегації в ТКГ.

Засідання розпочалося із пропозиції Кравчука забезпечити з 00.00 1 квітня дотримання повного та всеосяжного збереження режиму припинення вогню. Цю пропозицію підтримали спецпредставник глави ОБСЄ пані Гайді Ґрау та координатор підгрупи з безпеки глава СММ ОБСЄ Халіт Чевік.

Чевік запропонував прийняти спільну заяву ТКГ і підтвердити в ній прагнення сторін посилити режим припинення вогню. Так вони врятувати б життя цивільних осіб та військового персоналу.

Пресслужба пише: «двоє з трьох представників ТКГ внесли конкретні пропозиції щодо забезпечення повернення до повного та всеосяжного режиму припинення вогню. На жаль, пропозиція ані Кравчука, ані ОБСЄ не знайшли підтримки з боку російської делагації».

Перед цими переговорами протягом дня бойовики не обстрілювали позиції ЗСУ, проте збили безпілотник ОБСЄ.

26 березня через обстріл окупантів в районі селища Шуми загинуло 4 українських військовослужбовців.

Українська сторона нагадала, що одним з першочергових завдань є відновлення роботи станції газорозподілу у Мар’янці, від якого залежить газопостачання 15 тисячам осіб.

Наступне загальне засідання ТКГ запланували  на 14 квітня.

Макрон і Меркель закликали Путіна припинити вогонь на Донбасі