Росія відпрацьовувала захоплення Донбасу на навчаннях із Білоруссю в 2013 році, вважає українська розвідка
Getty Images

Першими ознаками намірів РФ силою забрати територію, яка належить Україні, були прояви сепаратизму та підготовка воєнізованих груп на території Криму. Ще в 2013 року вони стали помітними, зокрема на спільних навчаннях із Білоруссю.

Про це заявив представник Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький в ефірі «Радіо Свобода».

За його словами, про посилення російського угруповання на півострові воєнна розвідка доповідала вищому керівництву держави.

«Безпосередньо 810 бригада морської піхоти РФ на своїх полігонах відпрацьовувала підготовку та оснащення незаконних збройних формувань на території Криму. Чорноморський флот і все, що було пов’язане з його діяльністю, становило загрозу, і в будь-який момент це угруповання могло розпочати широкомасштабні дії проти нашої держави», — сказав розвідник.

За інформацією воєнної розвідки України, додав Скібіцький, в 2013 році РФ створила угруповання російських військ, яке забезпечувало безпеку проведення зимових олімпійських ігор на території РФ. Саме тоді російські військові відпрацьовували блокування морської акваторії та повітряного простору, проведення розвідувальних дій проти України.

«Ми проаналізували розміщення першого і другого ешелонів, резервів та конфігурацію військ, яка була на спільних російсько-білоруських навчаннях у 2013-му. Саме такий сценарій був повторений у 2014 році проти нас вже з окупацією Донбасу», — пояснив Скібіцький.

Він звернув увагу, що вже 23 лютого 2014 року систему управління Південного військового округу Збройних сил РФ й угруповання у Криму перевели в повну бойову готовність.

«Підрозділи, які залучалися для посилення чорноморського флоту, вже вийшли з пунктів постійної дислокації і почали переміщення в Крим», — розповів представник ГУР Міноборони.

В цьому ж інтерв’ю Вадим Скібіцький зазначив, що загалом Росія почала посилювати військові угруповання в Криму в 2010 році — одразу після укладення Харківських угод із Україною.

Підозра у держзраді. Янукович сприяв нарощенню в Україні російських військ