Росія викрала українського зерна щонайменше на $530 млн — AP

Від початку повномасштабного вторгнення в Україну рф викрала українського зерна на суму щонайменше $530 млн і продає його контрабандними каналами, щоб фінансувати війну, розв’язану проти України.

Про це повідомляє Associated Press з посиланням на розслідування AP/FRONTLINE.

Коли сирійське судно Laodicea пришвартувалося цього літа у Лівані, українські дипломати заявили, що на його борту зерно, яке росія вкрала. Втім, тоді Москва назвала ці звинувачення «неправдивими й безпідставними».

Журналісти AP з'ясували, що корабель Laodicea, брав участь у складній операції росії з контрабанди краденого українського зерна.

«Зерно і борошно, що перевозилися 138-метровим судном Laodicea, швидше за все, розпочали свою подорож у південноукраїнському місті Мелітополі, яке Росія захопила у перші дні війни», — зазначає AP.

Журналісти розшукали відео, датоване 9 липня, на якому біля Мелітопольського елеватора помітний потяг із вагонами, що мали маркування російського ТОВ «Агро-Фрегат» та відповідний логотип.

Також, за даними розслідувачів, робітники місцевого млина розфасували вкрадене борошно у великі білі мішки, подібні до тих, які три тижні потому судно доставило у Ліван.

На інших відео вони помітили потоки вантажівок-зерновозів, маркованих літерою «Z», а також вагони «Агро-Фрегату», які проїздять крізь портове місто Феодосія в окупованому Криму. Супутникові знімки також зафіксували вантажівки та потяги, які вишукувались у чергу під час завантаження зерна на судна. Про вивезення зерна з Мелітополя у Крим згадували й російській ЗМІ.

Окрім того, на супутниковому знімку журналісти ідентифікували судно Laodicea, яке стояло на причалі у Феодосії.

«Радіотранспондер корабля був вимкнений, а його вантажні відсіки були відкриті та заповнені білою речовиною з вантажівок. За два тижні, коли він прибув до ліванського портового міста Триполі, він заявив, що перевозить зерно з невеликого російського порту на іншому березі Чорного моря», — пише AP.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Путін бреше, більшість суден з українським зерном йдуть до Азії та Африки — Мінінфраструктури