Росія вивела у Чорне море три ракетоносії з 20 «Калібрами»

Росія вивела у Чорне море 11 кораблів, з яких три ракетоносії з 20 крилатими ракетами «Калібр» на борту.

Про це в ефірі телемарафону розповіла речниця ОК «Південь» Наталія Гуменюк.

«Корабельне угруповання збільшилося. У Чорному морі знаходиться 11 одиниць і серед них є ракетоносії, споряджені ракетами. Це два надводні та один підводний. Загальний залп може становити 20 ракет», — повідомила вона

За її словами, це може свідчити як про підготовку нового масованого ракетного удару по Україні, так і бути елементом психологічного тиску на українців.

Гуменюк наголосила, що немає прямої залежності між появою ракетоносіїв в акваторії Чорного моря та конкретною датою можливого ракетного обстрілу. Так, останніми днями кораблів у морі було менше, в першу чергу, через шторм.

«Немає прямої залежності від того, коли вивели (ракетоносії, – ред.) і коли стартували ракети. Це може говорити про те, що довгий час ракетоносіїв не було в Чорному морі, по-перше, враховуючи погоду. Було штормове попередження та хвилі достатньо потужні, вони ховалися в пунктах базування, після того як море заспокоїлося, вони вийшли на чергування знову», – пояснила Гуменюк.

Водночас, речниця ОК «Південь» заявила, що враховуючи «тягу до скрепів і дат» росіяни можуть здійснити масовані або поодинокі ракетні удари по важливих об'єктах напередодні свят.

У зв'язку з цим вона закликала українців не ігнорувати сигнали повітряної тривоги.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити 

Новий наступ з території Білорусі поки малоімовірний — Буданов