404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Росія забороняє балотуватися на виборах учасникам «екстремістських організацій»

Державна Дума РФ підтримала законопроєкт про заборону балотуватися членам або прихильникам організацій, які у країні визнали «екстремістськими». До таких у Росії збираються віднести організації й штаби заарештованого опозиціонера Олексія Навального

Про це повідомляє «Радіо Свобода». 

Документ у першому читанні підтримала нижня палата парламенту. Тепер його має схвалити Рада Федерації й підписати президент Росії Володимир Путін. 

Заборона діятиме на участь у виборах всіх рівнів. Такими чином, балотуватися не зможуть члени «екстремістських» організацій, люди, які допомагали їм, а також ті, хто в будь-які формі висловлювався на підтримку заборонених організацій. Такими висловлюваннями можуть вважатися, наприклад, коментарі в інтернеті.

Причетність людей до діяльності заборонених організацій повинен буде встановлювати суд. Без судового рішення можна заборонити балотуватися засновникам або керівникам організацій.

Законопроєкт внесли після того, як 16 квітня прокуратура Москви подала до суду документи про визнання екстремістськими організації «Фонд боротьби з корупцією», «Фонд захисту прав громадян» і штаби засудженого опозиційного політика Олексія Навального. У прокуратурі вважають, що організації Навального «під прикриттям ліберальних гасел займаються формуванням умов для дестабілізації соціальної та суспільно-політичної ситуації». Раніше російська влада внесла фонд опозиційного політика до реєстру «іноземних агентів».

Прихильники Навального вважають, що таким чином російська влада намагається позбавити їх можливості балотуватися до Держдуми у вересні 2021 року.

Керівник мережі штабів Навального оголосив про її розпуск — аби влада не звинуватила в «екстремізмі»