Росія захопила на Донеччині одне із найбільших родовищ літію

Російська армія захопила село Шевченко в Донецькій області, а районі якого розташоване родовище літієвих руд з одним із найбільших запасів у Східній Європі.

Про це повідомляє Le Figaro.

Цінність ділянки полягає не лише у наявності літію, який останніми роками набув статусу стратегічного ресурсу, а й в унікальному складі руди. 

Після захоплення населеного пункту Шевченко росія контролює вже дві з чотирьох літієвих ділянок України. Друге — Крута Балка біля Азовського моря.

Автори видання зазначають, що це посилює позиції Москви в діалозі з Вашингтоном, на тлі угоди з Києвом щодо українських корисних копалин.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Україна та США планують запустити фонд корисних копалин до кінця року — Свириденко