Росія закликала ядерні держави не обмежувати її інтереси, щоби уникнути катастрофічних наслідків

Росія вважає «неприпустимим» розв'язування ядерної війни і водночас закликає інших членів «ядерного клубу» запобігти прямому зіткненню через «небезпечні спроби обмежувати життєво важливі інтереси».

Відповідну заяву випустило МЗС рф.

У ній наголошується, що росія «суворо і послідовно керується постулатом про неприпустимість ядерної війни, в якій не може бути переможців і яка ніколи не повинна бути розв'язана», а умови можливого ядерного удару «чітко окреслені, мають суто оборонну спрямованість і не допускають розширювального тлумачення».

«Реагування із застосуванням ядерної зброї гіпотетично допускається Росією виключно у відповідь на агресію, здійснювану із застосуванням ЗМЗ (зброї масового знищення, — ред.), або агресію з використанням звичайних озброєнь, коли під загрозу поставлено саме існування держави», – йдеться в заяві.

При цьому МЗС рф наголошує, що в нинішній «непростій та турбулентній ситуації», яка «стала наслідком безвідповідальних і безпардонних дій, спрямованих на підрив нашої національної безпеки», першочерговим завданням стає недопущення будь-якого військового зіткнення ядерних держав.

«Закликаємо інші країни ядерної «п'ятірки» на ділі продемонструвати свою готовність працювати над розв'язанням цього пріоритетного завдання і відмовитися від небезпечних спроб обмежувати життєво важливі інтереси одна одної, балансуючи на межі прямого збройного конфлікту та заохочуючи провокації з ЗМЗ, що здатне призвести до катастрофічних наслідків», — заявили в МЗС.

Відзначимо, 1 листопада заступник путіна у радбезі рф дмитро медведєв оприлюднив чергову порцію ядерних погроз. Він заявив, що прагнення України повернути усі окуповані території становить «загрозу існуванню сучасної росії», що є підставою для використання ядерної зброї.

За його словами, країни Заходу, підтримуючи Україну, «штовхають людство до глобальної війни» і «тільки повна і остаточна перемога Росії є гарантією від світового конфлікту».

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Російські генерали обговорювали можливість використання ядерної зброї в Україні — The NYT