Росія запропонувала заборонити бійцям ООС самим відкривати вогонь у відповідь — ЗМІ
РБК

Заступник глави адміністрації президента РФ Дмитро Козак запропонував колегам по переговорах політрадників «нормандського формату» письмово закріпити заборону сторін на відкриття вогню у відповідь без дозволу керівництва.

Про це російській службі «Интерфакс» розповів інсайдер.

Козак надіслав українському, французькому та німецькому колегам відповідного листа. Він запропонував не пізніше 22 березня узгодити і закріпити підписами проєкт спільних підсумків відеоконференції політрадників від 18 березня.

Москва пропонує зобов'язати Київ привести липневу заяву Міноборони України про припинення вогню у відповідність до узгоджених в тому ж місяці заходів щодо дотримання перемир'я «без будь-яких вилучень та інтерпретацій».

Ці зобов'язання передбачали, що відкривати вогонь у відповідь можливо лише за наказом керівництва Збройних сил України або окупантів після безуспішної спроби використовувати наявні механізми з реагування на порушення режиму припинення вогню.

Козак пропонує колегам по переговорах закріпити, що українська сторона не представила на зустрічі обіцяні пропозиції до франко-німецького проєкту «Ключових кластерів з реалізації мінських угод», внесеного на розгляд 8 лютого 2021 року.

Також він запропонував ввести новий порядок проведення переговорів політрадників у «нормандському форматі».

«З огляду на рівноправність усіх учасників «нормандського формату», було б доцільно використовувати принцип ротації голів, що широко застосовується в міжнародній дипломатичній практиці, з тим, щоб дана функція виконувалася по черзі кожним із чотирьох учасників», — йдеться у повідомленні.

Наразі на онлайн-зустрічах політрадників у «нормандському форматі» по черзі головують Німеччина і Франція.

Через зрив «тиші» на Донбасі Україна терміново скликала засідання ТКГ у Мінську