Росіяни атакують по всій лінії фронту на Сході та намагаються закріпитися на Півдні — Генштаб

Окупанти активно наступають на Сході та намагаються встановити повний контроль над Донеччиною та Луганщиною. Також вони роблять спроби закріпитися на Півдні, щоб забезпечити сухопутний шлях між Донбасом та окупованим Кримом.

Про це повідомляє Генштаб ЗСУ.

«На донецькому напрямку ворог проводить наступальні дії уздовж усієї лінії зіткнення. Противник зосереджує основні зусилля на наступальних діях на сєверодонецькому напрямку, здійснює інтенсивний вогневий вплив на наші війська з метою їх витіснення та створення умов для розвитку наступу на Слов’янськ. Триває наступ у напрямку Новотошківського та штурмові дії у районах Рубіжного, Попасної і Мар’їнки», — зазначає Генштаб.

На маріупольському напрямку ворог блокує українських військових в районі «Азовсталі» та бомбардує місто. З метою розмінування припортової інфраструктури Маріуполя до окупованого міста прибув інженерний підрозділ.

Зазначають, що підрозділи 64-ї окремої мотострілецької бригади, які були під Києвом, діють в районі населеного пункту Ізюм і вже зазнали втрат. На слобожанському напрямку росіяни частково блокують Харків та обстрілюють його з артилерії.

«Окремі підрозділи 1-ї танкової та 20-ї загальновійськової армії Західного військового округу, 35-ї загальновійськової армії і 68-го армійського корпусу Східного військового округу та повітряно-десантних військ ведуть наступальні та штурмові дії південніше Ізюма. Противник проводить повітряну розвідку позицій і заходи щодо організації вогневої підтримки наступу та організації логістичного забезпечення угруповання.

На таврійському та південнобузькому напрямках діє угруповання військ противника, що складається з окремих підрозділів 8-ї і 49-ї загальновійськових армій, 22-го армійського корпусу, берегових військ чорноморського флоту Південного військового округу та повітряно-десантних військ. Ворог основні зусилля зосереджує на покращенні свого тактичного положення та утриманні займаних рубежів», — йдеться в повідомленні.

У напрямку міста Миколаїв росіяни обстрілюють ЗСУ, щоб просунутися далі. Для нарощування системи протиповітряної оборони у районі міста Скадовськ ворог розгорнув батарею С-300ВМ.

На волинському, поліському та сіверському напрямках визначені підрозділи збройних сил республіки білорусь виконують завдання з посилення українсько-білоруського кордону в Брестській і Гомельській областях. З метою уточнення положення наших військ на сумському напрямку противник задіяв БПЛА з району населеного пункту Глушково. Загроза ракетних ударів на напрямках зберігається.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Головні новини про війну в Україні. 23 квітня. ОНЛАЙН