Росіяни хочуть видобувати український газ в Азовському морі поблизу тимчасово окупованого Бердянська

Російські окупанти хочуть розпочати видобуток газ у Морському родовищі Азовського моря — за 40 км від тимчасово окупованого Бердянська.

Про це пише «Суспільне» з посиланням на Бердянську міську військову адміністрацію.

Морське родовище розташоване за 40 км від тимчасово окупованого Бердянська. Відкрите ще у 1977 році, воно досі не було освоєне, розповіла виконувачка обов’язків начальника відділу комунікацій Бердянської МВА Ксенія Клещенко.

«Окупаційна влада заявила про промислові запаси газу в Азовському морі, посилаючись на радянські архіви, де зазначено 22 нафтогазові структури, зокрема Морське (знаходиться в консервації). Необхідно провести його дорозвідку та промислово-дослідну експлуатацію», — зазначила вона.

Ще два родовища, які згадують окупанти, — Північно-Казантипське та Східно-Казантипське.

«Наприкінці 1990-х - на початку 2000-х років, за часів незалежної України було виявлено Північно- та Східно-Казантипське родовище. Вони також знаходяться в акваторії Азовського моря, проте видобуток звідти, наскільки нам наразі відомо, не проводився. Українська компанія «Чорноморнафтогаз» розвідувала Північно-Казантипське та Стрілкове родовища, але після анексії Криму в 2014 році росія захопила її активи на шельфі», — зазначила Клещенко.

Видобуток газу — можлива причина окупації 

У Бердянській міській військовій адміністрації зазначають, що окупація півдня Запорізької області, ймовірно, пов’язана з бажанням росії контролювати корисні копалини, зокрема газ.

«Важливо розуміти, що всі «плани» окупантів зосереджені на власному збагаченні та збагаченні РФ, проте аж ніяк не на добробуті жителів окупованих територій. Поки жителі Бердянська потерпають від регулярних відключень водопостачання та електроенергії, окупанти будують грандіозні плани нового етапу з експлуатації ресурсів регіону», — говорять у Бердянській МВА. 

Якщо окупанти почнуть розвідку газових родовищ в Азовському морі, це може негативно позначитися на екології через невелику глибину моря 14 м. Втілити свої плани зараргбники хочуть до 2026-2030 років.

У ГУР зазначають, що такі операції становлять екологічну загрозу та дозволяють агресору приховувати походження нафти.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

СБУ знищила російську РЛС на газовидобувних платформах у Чорному морі (відео)