Росіяни сповільнили наступ у районі Бахмута — ISW

Протягом останніх днів російські військові сповільнили швидкість просування у районі Бахмута.

Про це пише американський Інститут вивчення війни (ISW).

Російські військові блогери визнали, що українські підрозділи сповільнити темпи російського наступу біля Бахмута. Також стверджують, що групи «вагнерівців» відтіснили на позиції, які вони займали кілька днів тому.

За листопад та грудень окупанти російські війська зробили менше наступів у районі порівняно з жовтнем. Аналітики вважають, що росія може спробувати ініціювати там тактичну чи оперативну паузу.

В ISW зазначають, що росіяни зараз не мають достатньої кількості артилерійських боєприпасів, щоб підтримувати великомасштабні наступальні операції.

«Нестача особового складу та боєприпасів російської армії, ймовірно, не дозволить їй підтримувати нинішній високий темп наступальних операцій у районі Бахмута у найближчій перспективі. Російські війська раніше виділяли значні ресурси для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні та влітку 2022 року. Кульмінацією російських військ стало захоплення Лисичанська на початку липня, але вони не змогли захопити сусідній Сіверськ та Слов'янськ», — пишуть аналітики.

В інституті додають, що невдалий наступ рф у районі Бахмуту може підірвати її здатність захопити інші цілі на Донбасі.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Карта бойових дій в Україні станом на 25 грудня