Росіяни зі стрільбою зупинили вантажне судно, яке прямує до Ізмаїлу (карта)
VesselFinder

13 серпня росіяни із застосування попереджувального вогню зупинили вантажне судно SUKRU OKAN під прапором Палау, що прямує в український порт Ізмаїлу.

Міноборони рф стверджує, що інцидент став близько 6:40 у південно-західній частині Чорного моря. Судно перестрів російський патрульний корабель «Василь Биков» з вимогою «для огляду щодо перевезення заборонених вантажів».

Капітан вантажного судна не зреагував. Тоді у його бік відкрили «попереджувальний вогонь з автоматичної стрілецької зброї», а з борта «Василя Бикова» підняли гелікоптер Ка-29 з десантом.

Після цього у реузультаті радіоперемовин судно зупинилося і на нього висадились російські військові. В міноборони рф заявили, що після завершення огляду SUKRU OKAN продовжив рух у бік Ізмаїлу.

За даними сервісу Marine Traffic, станом на 6:40 судно знаходилося неподалік від узбережжя Туреччини. О 13:35 SUKRU OKAN вже підійшло до узбережжя Болгарії і продовжує рух у бік України.

Місцезнаходження SUKRU OKAN о 6:40 / Marine Traffic

Місцезнаходження SUKRU OKAN о 13:35 / Marine Traffic

Прогнозований курс SUKRU OKAN / Marine Traffic

Нагадаємо, 17 липня росія вийшла із «зернової угоди», а міноборони рф заявило, що з 20 липня розглядатиме всі кораблі в Чорному морі, які прямують в українські порти, як потенційних перевізників вантажів військового призначення.

Аналогічні попередження у бік росії після цього оголосило і Міноборони України.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

 

Росія може атакувати цивільні судна та покласти провину на Україну — Білий дім