Росію виключили з Дунайської комісії через її ракетні та дронові атаки — Кулеба

Росію позбавили членства у Дунайській комісії, через систематичні дронові та ракетні атаки з боку країни-агресорки по Нижньому Дунаю (територія України).

Про це у своєму Twitter (X) повідомив Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України.

За його словами, відповідне рішення члени Дунайської комісії ухвалили під час ювілейного, 100-го засідання під головуванням України. 

«Ініціатива ґрунтується ще й на рішенні від 17 березня 2022 року, коли росіянам заборонили брати участь у всіх зустрічах та виключили їх зі складу секретаріату Комісії», — зазначив український міністр.

Крім того, Кулеба додав, що росію зобов'язали вийти з організації до 29 лютого 2024 року. При умові, що рф цього не зробить, то її членство надалі просто не визнаватимуть.

Дунайська комісія: що про неї відомо

Дунайська комісія — міжнародна міжурядова організація, заснована Конвенцією про режим судноплавства на Дунаї, підписаною в м. Белград 18 серпня 1948 року. Основними цілями діяльності комісії є забезпечення і розвиток вільного судноплавства на Дунаї для торговельних суден під прапорами усіх держав відповідно до інтересів і суверенних прав держав-учасників Бєлградської конвенції, а також зміцнення і розвиток економічних і культурних зв’язків цих держав між собою і з іншими країнами.

Членами Дунайської комісії є Австрія, Болгарія, Угорщина, Німеччина, Молдова, росія, Румунія, Сербія, Словаччина, Україна і Хорватія.

Країнами-спостерігачами при Дунайській комісії є Бельгія, Греція, Кіпр, Нідерланди, Туреччина, Франція, Чорногорія та Чехія.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Росію виключили з нового складу Ради Міжнародної морської організації — Зеленський