Розвідка Естонії заявляє про загрозу нападу РФ на Україну через Білорусь

Естонська Служба зовнішньої розвідки оприлюднила річний звіт.  Вона попереджає у ньому про зростання ймовірності нападу російських військ на Україну та країни Балтії через територію Білорусі.

Загалом основними загрозами для Естонії розвідники назвали пандемію коронавірусу, Китай, Росію та Білорусь.

Про це повідомляє «Радыё Свабода» із посиланням на керівника розвідки Міка Марана.

Він заявив: «Якщо Росія побачить, що протестувальники близькі до перемоги, тоді ми не можемо виключити військове втручання Росії, оскільки Республіка Білорусь надзвичайно важлива для Росії у стратегічному плані. Поки ми не бачимо, що Росія хоче якось рекламувати свою діяльність».

Розвідник підкреслив, що нині білоруси в жодному разі не проти Росії й метою Кремля, звичайно, є підтримка цієї ситуації. Однак, на думку розвідки, чим довше Кремль підтримує Лукашенка при владі, тим більше розуміння того, що Росія стоїть за ним.

За даними естонської розвідки, внаслідок політичної кризи 2020 року Білорусь стала військовим округом Росії, і зараз цей «білоруський військовий округ» становить безпосередню загрозу для своїх найближчих сусідів з НАТО.

Естонська розвідка вважає, що напад російських військ на Україну та країни Балтії через територію Білорусі від потенційної загрози стає реальним.

У звіті пишуть, що наступні російсько-білоруські військові навчання «Захід» мають відбутися цього року, і сила Олександра Лукашенко все більше залежатиме від підтримки Росії, в тому числі у військовій сфері.

Білорусь є необхідною буферною зоною для Росії і, на думку естонців, виконує свої завдання на західному стратегічному напрямку.

«Під час кризи або війни Росія може використовувати Білорусь як плацдарм і розмістити там свої війська, перекриваючи доступ НАТО до коридору Сувалки, який забезпечує рух у повітряному просторі сусідніх країн та налагодження наземного зв'язку з Калінінградською областю Росії», — йдеться у повідомленні.

Естонська розвідка вважає, що напад російських військ на Україну та країни Балтії через територію Білорусі від потенційної загрози стає реальним. Це впливає і на внутрішньополітичну ситуацію в Білорусі.

Лукашенко каже, що розвиває в Білорусі «хороший націоналізм»