Розвідка назвала світові компанії, які, ймовірно, продають рф чипи для виробництва ракет

Більше десятка іноземних компаній продовжують вироблять мікрочипи для росії. Країна-агресорка використовує їх для ракет, якими б'є по Україні.

Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони.

У розвідці пояснили, що рф використовує для виробництва ракет власну розробку ГЛОНАСС, аналог GPS. Він був створений у 1982 році на замовлення Міноборони СРСР.

Цю систему ворог використовує для наведення ракет. Проте, хоч розробка ГЛОНАСС російська, вона не може функціонувати без мікрочипів іноземного виробництва.

«Чипи приймають та обробляють координати від ГЛОНАСС, а ракети за допомогою цієї інформації орієнтуються у просторі та цілять в українську цивільну та енергетичну інфраструктуру», — йдеться у повідомленні.

Близько 13 іноземних компаній продовжують виробляти чипи з підтримкою російської системи. Серед них Linx Technologies (США), Broadcom (США), Qualcomm (США), Telit (США), Maxim Integrated (США), TRIMBLE (США), Cavli Wireless (США), u-blox AG (Швейцарія), STMicroelectronics (Швейцарія), Sierra Wireless (Канада), NovAtel (Канада), Septentrio (Бельгія) та Antenova (Британія).

Також рф продовжує закупляти мікрочипи завдяки численним підставним компаніям та дистриб’юторам. Ворог використовує ці елементи для виробництва безпілотників «Орлан-10» та Shahed-136, РСЗВ «Торнадо-С» та «Смерч», ракети «Іскандер», «Калібр» та «Кинджал», а також авіаційні та крилаті ракети X-101, X-555, Х-38, Х-59МК, Х-31.

У ГУР вважають, що іноземні компанії мають усвідомити прямий вплив своєї продукції на обороноздатність Рросії, припинити виробляти чипи з підтримкою ГЛОНАСС та забрати функцію підтримки цієї навігаційної системи з усіх своїх пристроїв.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Росіяни готують теракти на АЕС та об’єктах інфраструктури Білорусі — розвідка