404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Санта-Клаус вирушив у різдвяний політ. Його можна відстежити на сервісі Flightradar

Сьогодні, напередодні Різдва, сервіс відстеження авіапольотів Flightradar24 транслює чарівний політ Санта-Клауса. Він традиційно вилітає на чарівних санях зі своєї резиденції на Північному полюсі, облітає планету і повертається назад.

Стежити за пересуванням упряжки Санти можна тут.

Згідно з «даними» сервісу, Санта вилетів з аеропорту містечка Алерт в Канаді (код — YLT) близько 6:00 за Києвом. Алерт  найпівнічніший населений пункт світу, він розташований за 817 км від Північного полюсу.

Тип літаючого засобу Санти — сані. Їхній позивний — «HOHOHO». Політ відбувається на висоті 11,5 тис. метрів, тобто трохи вище ешелонів пасажирських лайнерів.

О 16:30 упряжка Санти перебувала над Монголією. Зазвичай над Україною чарівні сані пролітають приблизно о 21-22 годині.

Чарівна історія відстеження польотів Санти

Традиція стежити за польотом Санти виникла у 1955 році в США. Тоді в газеті Colorado Springs помилково надрукували хибний номер телефону, за яким діти могли б дзвонити Санті. Вказаний номер належав центру Континентального командування протиповітряної оборони США. 24 грудня військовим надійшов перший дзвінок від маленької дівчинки. Їй відповів полковник ВПС США Гаррі Шоуп. А потім почалися дзвінки від іншої малечі.

Зрештою, щоб не засмучувати малюків тим, що вони помилилися номером і ніякого Санти тут немає, командування дало наказ черговим офіцерам надавати координати саней Санта-Клауса.

З того часу на Різдво військові повідомляють координати саней Санта-Клауса на шляху від Північного полюса навколо планети. А зараз упряжку можна відстежити і на Flightradar.

Кабмін дозволив ресторанам, кафе і барам у новорічну ніч працювати до сьомої ранку