СБУ оголосила підозру блогерці, яка провокувала сутички під час акцій у Києво-Печерській лаврі (фото)

Служба безпеки зібрала вручила підозру проросійській пропагандистці, яка публічно заперечувала збройну агресію рф і провокувала релігійну ненависть. 

Про це повідомили в СБУ.

Фігурантка брала активну участь у провокаціях на території Києво-Печерської лаври наприкінці березня і на початку квітня 2023 року. Тоді блогерка публікувала у соцмережах відеостріми, в яких підбурювала людей чинити спротив правоохоронцям та ображала релігійні почуття українців. 

Також на своїй сторінці у Facebook фігурантка називала війну «внутрішнім громадянським конфліктом». У соцмережах вона писала, що захоплення України є «невідворотним» та намагалась дискредитувати українських захисників.    

Цей контент підхоплювали проросійські Telegram-канали та видавали його за позицію українців. 

Лінгвістична експертиза підтвердила факти підривної діяльності блогерки на користь росії.  Під час обшуку в оселі зловмисниці у Києві правоохоронці знайшли комп’ютерну техніку, яку вона використовувала у злочинних діях. 

Слідчі Служби безпеки повідомили їй про підозру за виготовлення, поширення матеріалів, у яких міститься заперечення агресії рф проти України.  Зараз вирішується питання щодо додаткової кваліфікації злочинних дій фігурантки та обрання їй запобіжного заходу. 

Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину. Зловмисниці загрожує в’язниця з конфіскацією майна.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Колишнього генерал-майора СБУ Шайтанова засудили до 12 років в’язниці