СБУ повідомила про підозру київському бізнесмену, який сплатив до бюджету рф понад 50 млн рублів

Служба безпеки зібрала доказову базу на власника київської торговельної компанії, який причетний до фінансування російського бюджету.

Про це повідомили в СБУ.

Йдеться про підприємство, яке імпортує і продає в Україні кліматичну техніку зі Східної Азії. Його власник — засновник ще двох компаній у Москві, кий перед вторгнення виїхав до однієї з країн ЄС.

За його вказівкою компанії, які діють на території рф, продовжили працювати після 24 лютого та сплачувати податки до російського бюджету. Так, протягом 2022 року компанії бізнесмена перерахували на користь рф 50 млн рублів.

Слідство встановило, що фактичне «операційне» управління підприємствами здійснювала із Києва фінансова директорка столичної компанії.

Слідчі СБУ повідомили бізнесмену та його підлеглій про підозру за пособництво державі-агресору за попередньою змовою. Вживається комплекс заходів для притягнення до відповідальності власника підприємства, який зараз за кордоном. Також вирішується питання щодо обрання спільниці запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Зловмисникам загрожує до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

На Чернігівщині очільниця ЦНАПу організувала схему виїзду за кордон