СБУ повідомила про підозру проросійському блогеру Шпіру

Служба безпеки України оголосила про підозру проросійському пропагандисту і політтехнологу Михайлу Шпіру. Він публічно ставив під сумнів суб’єктність України та закликав до офіційного припинення її існування.

Про це повідомила пресслужба СБУ.

«Кіберфахівці СБУ встановили, що так званий «політичний експерт» цілеспрямовано просуває в інформаційному просторі наративи держави-агресора. У своїх виступах на російських телеканалах, інтерв’ю в проросійських ЗМІ та дописах у соцмережах він тривалий час послідовно висловлював тези, що принижують Україну, її державні символи, мову, історію, героїв та народ», — йдеться у повідомленні.

Раніше Шпір брав участь у спланованих та скоординованих інформаційних операціях проти України. Він підтримував акцію, організовану однією з парламентських партій під посольством США. У якості «експерта» в ефірі одного з телеканалів, який зараз перебуває під санкціями, він неодноразово просував тезу про нібито перебування України «під зовнішнім управлінням».

Шпір неодноразово виступав на телеканалі «Россия 24». Проти нього на території України введено санкції. «Експерт» виступав й на телеканалі «News Front», який діє на тимчасово окупованих територіях ОРДЛО і пропагує ідеї сепаратизму.

«Фігурант публічно закликав до розправ над учасниками Революції Гідності та АТО/ООС і їхніми родинами. Глузував над загибеллю активістки Катерини Гандзюк. Образливо відгукувався про громадян через їхню віру, глумився над релігійними символами і вимагав ввести кримінальну відповідальність за сповідування християнства. Він також висловлював симпатії до нацистів, Адольфа Гітлера, Радянського Союзу, НКВД та політики Володимира Путіна», — наголосили в СБУ.

Наразі у кримінальному провадженні проведено обшуки за місцем фактичного і тимчасового проживання фігуранта в Івано-Франківську та в Києві. За результатами слідчих дій йому повідомлено про підозру в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України (ст. 110 Кримінального кодексу України), порушенні рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками (ст. 161 ККУ), виготовленні, поширенні комуністичної, нацистської символіки та пропаганді комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів (ст. 436-1 ККУ).

Зараз триває досудове слідство.

Chas News повідомляв, що Віктора Медведчука допитали в СБУ. 

Баста гратиме в Києві аж два концерти. Він приїде, бо сплив строк заборони СБУ на його в’їзд