СБУ розслідує знищення ДБР секретної інформації у кількох кримінальних справах — ЗМІ
СБУ

Служба безпеки України розслідує знищення працівниками Державного бюро розслідувань секретної інформації у кількох кримінальних провадженнях. Про це повідомляє «Суспільне» із посиланням на Офіс Генерального прокурора.

Мова, зокрема, про «Харківські угоди», «Вугільну справу» Віктора Медведчука,  «Справу про причетність до розстрілів на Майдані колишнього голови СБУ Олександра Якименка», «Справу щодо доведення української армії до зубожіння» та низку інших.

Офіс Генпрокурора повідомив, що за цими справами правоохоронці відкрили кримінальні провадження за статтями про державну зраду, втрату документів, що містять державну таємницю, викрадення або привласнення документів та штампів.

«На теперішній час прокурорами та слідчими здійснюються заходи, спрямовані на відновлення знищених матеріальних носіїв секретної інформації, шляхом встановлення та витребування примірників, які зберігались в інших установах», — відповіли журналістам.

Напередодні ЗМІ повідомляли, що до Єдиного реєстру досудових розслідувань України внесли факт знищення секретних матеріалів, хоча в ДБР це заперечували.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Василь Малюк став тимчасово виконуючим обов'язки голови СБУ