СБУ викрила агентів кремля, серед яких працівники Кабміну та Торгово-промислової палати (відео)
СБУ

Служба безпеки України повідомила про виявлення російської агентури, до якої входили посадовці Кабміну і Торгово-промислової палати України.

В межах багатоетапної спецоперації затримали завідувача відділу Секретаріату Кабміну і керівника однієї з дирекцій ТПП. Зрадники передавали ворогу інформацію про стан обороноздатності, облаштування кордону, персональні дані правоохоронців та інше.

 
СБУ викрила російську агентуру, до якої входили посадовці Кабміну і Торгово-промислової палати України

СБУ викрила російську агентуру, до якої входили посадовці Кабміну і Торгово-промислової палати України Агентурна мережа фсб вела розвідувально-підривну діяльність в органах влади. Щоб знешкодити її, контррозвідка Служби безпеки провела багатоетапну спецоперацію. У результаті: в Києві було затримано завідувача відділу Секретаріату Кабміну і керівника однієї з дирекцій ТПП. Ці посадовці передавали ворогу різну розвідінформацію: від стану обороноздатності до облаштування держкордону та персональних даних українських правоохоронців. Зрадники робили це не безкоштовно. Російські куратори платили їм за інформацію від 2 до 15 тис. дол. за завдання. Суми залежали від рівня таємності і важливості зібраних даних. Як встановила СБУ, урядовця завербували у 2012 році під час подорожі в росію два кадрові співробітники фсб. З тієї поїздки чиновник повернувся, вже маючи оперативний псевдонім, мобільний телефон для зв’язку та завдання збирати таємну інформацію, яка циркулює в Кабміні. Секретні документи зловмисник або роздруковував, або фотографував і зберігав на флешці. А для передачі файлів домовлявся через закритий Telegram-канал про зустріч зі своїм «зв’язковим» – одним із працівників Торгово-промислової палати. «Зв’язківця» теж завербували у москві співробітники 5 служби фсб. Свій інструктаж співробітник ТПП отримував згодом у тимчасово окупованому Сімферополі. СБУ ідентифікувала одного з тих, хто готував його, як агента – це представник 5 служби фсб Юрій Водолазкій. Схема передачі розвідданих працювала так: урядовець передавав їх «зв’язківцю» з ТПП, а той – далі в росію через зашифровані канали зв’язку. «Винагороду» зв’язковий отримував під час особистих зустрічей із кураторами. Вони відбувалися в Криму чи у третіх країнах. Зазвичай фсб платила йому за двох, а вже в Києві він розподіляв гроші. Паралельно він займався підбором інших «кандидатів» для вербування. Наразі слідчі СБУ повідомили обом зловмисникам про підозру у вчиненні злочину за ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу. Суд обрав їм міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Досудове розслідування триває. #СБУ

Posted by Служба безпеки України on Tuesday, June 21, 2022

За це агентам платили від $2 до $15 тис. за завдання. Завербували обох чоловіків під час поїздки до Москви. Співробітник Кабміну фотографував секретні документи та передавав їх через зв'язкового, яким був працівник Торгово-промислової палати.

Оплату за свої послуги чоловіки отримували під час особистих зустрічей з працівниками ФСБ. Їх проводили в Криму, Москві, Туреччині та на Кіпрі.

Зараз слідчі СБУ повідомили обом зловмисникам про підозру у вчиненні злочину за ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу. 

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Закликав до ліквідації України: СБУ повідомила про підозру директору Russia Today