СБУ викрила діяльність мережі агентів ФСБ у кількох областях України (відео)
СБУ

Служба безпеки України затримала учасників агентурної мережі ФСБ рф, яка діяла в кількох українських областях та забезпечувала ворога даними про військові і стратегічні об'єкти.

Керівником шпигунів виявився мешканець Одеси із псевдонімом «Професор». Саме він створив агентурно-інформаторську мережу та завербував до неї жителів інших регіонів.

Чоловік збирав розвідінформацію про:

  • сили протиповітряної оборони та протикорабельні комплекси і артилерію в Одеській області;
  • укріплення та специфіку об’єктів СБУ в Одеській області та ОК «Південь»;
  • суспільно-політичну обстановку в Одесі.

Затримали чоловіка під час дорозвідки навколо Одеської військової адміністрації. Також вдалося схопити одного із агентів в Івано-Франківській області. Обидва чоловіки можуть отримати підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу (державна зрада).

 
СБУ припинила діяльність агентурної мережі фсб рф, яка діяла в декількох областях України

СБУ припинила діяльність агентурної мережі фсб рф, яка діяла в декількох областях України Співробітники Служби безпеки викрили та затримали членів міжрегіональної агентурної мережі фсб рф, яка забезпечувала ворога інформацією про військові та стратегічні об’єкти по всій Україні. Її керівником виявився мешканець Одеси. Він був завербований фсб рф і отримав псевдонім «Професор». На виконання завдань російської спецслужби він створив розгалужену агентурно-інформаторську мережу, залучивши до неї мешканців інших регіонів, які отримували грошову винагороду. Таким чином, він став резидентом, який підшукував для фсб потенційну агентуру, готову виконувати завдання зі збору інформації та корегування вогню. Російську спецслужбу цікавила інформація щодо дислокації центрів прийняття рішень і стратегічних об’єктів критичної інфраструктури в регіонах України. У ході проведення спецоперації СБУ задокументувала факти отримання та відпрацювання «Професором» завдань фсб щодо збору розвідінформації про: ▪️ сили протиповітряної оборони та протикорабельних комплексів і артилерії в Одеській області; ▪️ укріплення та специфіку об’єктів СБУ в Одеській області та ОК «Південь»; ▪️ суспільно-політичну обстановку в Одесі. Також задокументовані факти неодноразового отримання грошової винагороди, відео та фотозйомки місць розташування військових підрозділів, для чого «Професор» за кошти фсб придбав спеціальний гаджет. Спецпризначенці СБУ затримали «Професора» на «гарячому» - при дорозвідці навколо Одеської військової адміністрації. Один з агентів цієї мережі в Івано-Франківській області також уже затриманий. Від свого куратора з фсб він отримав доручення зібрати дані щодо: ▪️ місць розташування на території області військових об'єктів; ▪️ переміщення військової техніки ЗСУ в напрямку фронту; ▪️ місцезнаходження і режиму блокпостів; ▪️ розташування і діяльності регіональних «центрів прийняття рішень». Наразі вирішується питання щодо повідомлення їм про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу (державна зрада). Слідчі дії тривають. Встановлюється все коло осіб, причетних до цієї мережі, і вчиняються заходи для їх притягнення до відповідальності. Викриття та знешкодження мережі здійснювали співробітники СБУ в Одеській та Івано-франківській областях під процесуальним керівництвом Одеської та Івано-франківської обласних прокуратур. #СБУ

Posted by Служба безпеки України on Wednesday, August 3, 2022

Також СБУ викрила депутата Черкаської міської ради на підривній діяльності на користь рф.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

СБУ затримала коригувальника ракетних обстрілів по Миколаєву (фото)