СБУ викрила російських агентів, які допомагали окупантам в наступі на Київ (фото)
СБУ

Контррозвідники СБУ викрили групу російських агентів, яка передавала окупантам дані про дислокацію і чисельність українських сил напередодні 24 лютого.

Першого шпигуна СБУ затримала в березні та з того часу провела спецоперацію і встановила всіх учасників групи. Ними виявились мешканці столиці віком 35-45 років. Керувала мережею киянка, яку російські спецслужби завербували під час поїздок до рф.

Група агентів почала свою діяльність за кілька місяців до вторгнення. Вони поширювали в соцмережах проросійські відеоматеріали та публікації, тиражували антиукраїнські фейки, глорифікували «рускій мір» та заохочували окупацію.

Перед наступом 24 лютого групі дали вказівку зібрати розвіддані про об’єкти та оборону Києва, зокрема:

  • дислокацію/переміщення військовослужбовців і техніки ЗСУ;
  • стан захищеності військових об’єктів;
  • цивільні інфраструктурні об’єкти енергетики, транспорту, фінансів, зв’язку, охорони здоров’я тощо.

переписка російського агента

переписка російського агента

Агенти активно збирали дані та пересилали своїм російським кураторам через месенджери. За таку діяльність організаторці групи повідомили про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 3 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади);
  • ч. 2. ст. 111 (державна зрада);  
  • ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України).

переписка російського агента

переписка російського агента

Одному з членів групи повідомили про підозру за ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України) ККУ.

До суду скерували обвинувальний акт стосовно ще одного агента за ч. 2. ст. 111 (державна зрада) та ч.1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами).

Нагадаємо, 24 серпня Служба безпеки України затримала ворожого агента, який намагався встановити місце дислокації РСЗВ HIMARS.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Фсб намагалась організувати в Україні «акції протесту» до Дня Незалежності — СБУ