СБУ затримала зрадника, який навів ракетний удар по Харківській ОДА

Співробітники контррозвідки СБУ затримали у Харкові агента фсб рф, який коригував ворожі обстріли міста.

За даними слідства, саме за його «наводкою» росіяни здійснили ракетні удари по будівлі обласної державної адміністрації та ще сімох цивільних об’єктах.

Зрадником виявився колишній працівник правоохоронних органів, який був завербований кадровим співробітником фсб під час перетину російського кордону у 2019 році. Після отримання оперативного псевдоніму та проходження інструктажу, зокрема щодо заходів конспірації, зловмисник був переведений в «режим очікування».

Після початку повномасштабного вторгнення рф, на зв’язок з агентом вийшов його російський «куратор» і поставив завдання щодо проведення розвідувально-підривної діяльності на сході України.

Зрадник переправляв розвіддані у вигляді текстових файлів з детальним описом об’єктів та інформацією щодо перебування в них людей.

У разі успішного виконання вказівок окупантів, вони обіцяли «вивести» свого поплічника на територію росії і оформити громадянство країни-агресора.

Під час обшуку за його місцем проживання, правоохоронці вилучили протипіхотні міни, вогнепальну зброю з боєприпасами та радіостанції. Також, у помешканні затриманого виявлено комп’ютерну техніку та засоби зв’язку з доказами таємної переписки з представником спецслужб рф.

Зраднику загрожує довічний строк позбавлення волі.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

СБУ затримала законспірованого агента рф, який збирав дані про постачання західного озброєння в Україну