Ще двох російських генералів звинувачують у воєнних злочинах в Україні — СБУ
СБУ

Служба безпеки України повідомила про завершення збирання доказів щодо воєнних злочинів двох російських генералів.

Мова про генерал-полковника Александра Чайко, командувача східного військового округу рф, та Есседуллу Абачева, командувача 2-го армійського корпусу «народної міліції лнр».

Слідство установило, що Чайко брав пряму участь у плануванні та вторгненні окупантів у північні регіони України та керував діями підпорядкованих підрозділів під час спроби захоплення Києва.

Генерал облаштував собі штаб у захопленому дитсадку у Здвижівці Бучанського району та вручав своїм підлеглим нагороди за воєнні злочини біля однієї з місцевих шкіл.

Александра Чайко звинувачують за:

  • ​ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України),
  • ​ч. 2 ст. 437 (планування, підготовка, розв’язування та ведення агресивної війни) Кримінального кодексу України.

Генерал-майор Есседулла Абачев також вчиняв воєнні злочини. Він керував діями загарбників на східному напрямку, брав участь у бойових діях у районах Сєвєродонецька, Лисичанська, Кремінної, Рубіжного та інших населених пунктів Луганщини.

Зловмиснику повідомили про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України:

  • ​ч. 3 ст. 110 (вчинення умисних дій з метою зміни меж території України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, які призвели до загибелі людей та інших тяжких наслідків);
  • ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 437 (планування, підготовка, розв’язування та ведення агресивної війни за попередньою змовою групою осіб).

Нагадаєм, Служба безпеки України викрила зрадницю, яка передавала спецслужбам рф координати ЗСУ, отримані від свого чоловіка-військового.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

СБУ викрила агітаторів за «Львівську республіку», які працювали на бойовиків «лнр»