«Ще трохи — і збиратиму гроші під церквою». Колишній президент Польщі скаржиться на нестачу коштів
Getty Images

Колишній президент Польщі та лауреат Нобелівської премії Лех Валенса скаржиться, що йому не вистачає грошей.

Як повідомляє польский таблоїд Super Express, 78-річний Валенса отримує 6 тис. злотих пенсії (трохи більше 45 тис. грн). І цього замало, особливо з урахуванням потреб його дружини. А через пандемію він втратив можливість додаткового заробітку.

«Я не знаю, що мені робити, бо через пандемію не можу літати на лекції, і мені доводиться шукати, як заробити трохи грошей. Тому що моя дружина витрачає більше, ніж мама. Я не знаю, як виживу», — цитує видання колишнього політика.

Валенса виріс у родині тесляра, а сам отримав професію електрика і працював на верфі Гданська. У 1980 році він створив першу в країнах з комуністичним режимом непідконтрольну державі профспілку — «Солідарність».

У 1990 році Валенса виграв президентські вибори у Польщі. У 1995-му програв вибори Олександру Квасневському. Після чого повернувся на свою колишню роботу електрика на судноверфі. Разом із дружиною вони виховали вісім дітей.

Наразі Валенса знову замислився над тим, чи не повернутися до своєї професії.

«Найкраще почуваюся електриком. Досі пам’ятаю закон Ома, закон Кірхгофа та інші речі. Але ж, холера, струм змінився, і я не знаю, чи ці машини зараз мене не вб’ють!», — каже Валенса.

Без центу за душею. Ексвіцепрезидент США не має роботи та власного будинку