Щонайменше 200 чоловіків призовного віку щодня здійснюють спробу залишити країну — Наталуха

Мінімум 200 чоловіків призовного віку намагаються залишити територію України щодня. На це в тому числі впливає відсутність економічного бронювання.

Про це Громадському радіо розповів голова Комітету з питань економічного розвитку ВРУ Дмитро Наталуха.

«Відсутність цього інструментарію (економічного бронювання — Прим. ред.) має свій ефект і на ринок. Щоденно щонайменше 200 чоловіків призовного віку здійснюють спробу залишити країну. Щоденно. Не кажучи вже про кількість звільнень з робочих місць для того, щоб працювати неофіційно і не «світитися» у реєстрах». Це деморалізація реального сектору економіки. Вона має негативні наслідки», — пояснив він.

За словами Наталухи, що економічне бронювання розглядає компанії з точки стратегічності їх ресурсів, у тому числі сплати податків до держбюджету.

«Якщо подивитися на компанії з погляду стратегічності їх ресурсів, наприклад, сплати податків до державного бюджету, то не до кінця зрозуміло, чому не можна дати їм можливість забронювати своїх критичних працівників. Якщо бронювання виступає гарантією того, що компанія продовжуватиме платити не менше, ніж вона платила до цього. То чому не дати таку можливість цій компанії, тим самим прогарантувавши подачі зобов’язань», — сказав Наталуха.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Економічне бронювання: у Верховній Раді зареєстрували ще два законопроєкти