Семенченко отримав підозру у СБУ. Свою провину він заперечує
Getty Images

Колишній нардеп Семен Семенченко, якого підозрюють у створенні приватної військової компанії, завітав до київського управління Служби безпеки України для отримання підозри. Свою провину він заперечує. 

Про це написали сам Семенченко у Facebook і УП із посиланням на пресцентр СБУ.

Взяв кілька днів вихідних, відключив телефони, відсвяткував з бойовими товаришами день СБУ і зранку вийшов на роботу. З подивом дізнався, що за час моєї відсутності я був оголошений СБУ найстрашнішим терористом. Інформація про те, що мене заарештували і пред'явили підозру, не відповідає дійсності

Колишній нардеп наголосив, що «завжди діяв в інтересах України і відкидає всі звинувачення СБУ».

Про місце і час суду, який призначать йому по запобіжному заходу, він обіцяє повідомими додатково.

Семенченко запевнив, що як український доброволець він не збирається «завертатися в пледік, їхати за кордон або ховатися від слідства» й готовий захищати себе в суді.

У СБУ підтвердили, що Семенченко приїхав до київського управління відомства.

У спецслужбі додали, що свою позицію вже оприлюднили й надали частину доказів, а за появи нових обставин громадськості повідомлять про це.

Підозра у причетності Семенченка до Коломойського

Приватна військова компанія, пов’язана з Семенченком, впродовж останніх років, ймовірно, працювала в інтересах українського олігарха Ігоря Коломойського. Так вважають журналісти «Слідства.Інфо» у розслідуванні «Солдати мільярдера».

Розслідувальна агенція зазначає, що у лютому 2021 року члени організації «Донкорп Україна», яку контролює Семенченко, брали участь у стрілянині на столичному будмайданчику.

Журналісти з’ясували, що один із мікроавтобусів, який затримала поліція після інциденту, належить структурі «Донкорпу».

А зі столичним будівництвом, де влаштували стрілянину бійці Семенченка, пов’язаний Михайло Кіперман — друг і бізнес-партнер Коломойського.

За даними агенції, замовниками будівництва на вулиці Казимира Малевича офіційно є фірми «Де Резорт Девелопмент» та «Будівельне об’єднання «Мрія». Власники останнього, як свідчать дані з держреєстру, використовують ідентичний контактний номер із компанією Кіпермана «Смарт Студент».

Водночас зв’язок «Де Резорт Девелопмент» із Кіперманом простежується через співвласника фірми Артема Солоніка. Він раніше був директором компанії «Оріон Сервіс», якою на той час володів товариш Коломойського.

Також журналісти з’ясували, що члени структури Семенченка у 2020 році охороняли офіс «Центренерго» після того, як його вивезли у селище Козин під Києвом. У той час державну енергогенеруючу компанію нібито очолювало лояльне до Коломойського керівництво. А пов’язані з бізнесменом компанії отримували найбільший зиск від співпраці з «Центренерго».

За словами колишнього члена «Донкорп Україна» Євгена Сікори, держкомпанію вони почали охороняти навесні 2020 року. Офіційно договір зі структурою Семенченка підписали наприкінці минулого року. 

Місяць тому «донкорпівці» не пускали керівника Фонду держмайна на територію бази, тим самим блокуючи зміну менеджменту «Центренерго». Відтак для того, щоб туди потрапити, Дмитру Сенниченку довелося залучати силовиків.

Крім того, журналісти довідалися, що представники «Донкорп Україна» наприкінці 2019 року брали участь у мітингах проти керівництва Нацбанку. Зокрема, проти ексглави НБУ Якова Смолія та його заступниці Катерини Рожкової. Раніше замовником акцій проти НБУ Смолій публічно називав безпосередньо Коломойського.

За словами Сікори, на акції вони ходили спільно з іншими організаціями — одні стояли під Нацбанком, а «Донкорп» — під будинками Рожкової та Смолія.

Передісторія

24 березня СБУ повідомила, що викрила воєнізоване збройне формування, т.зв. приватну військову компанію. Її можливими організаторами вона вважає колишнього добровольця й нардепа Семена Семенченка та Євгена Шевченка (відомий як «позаштатний агент НАБУ», він фігурант низки справ про корупційні схеми, пов'язані з «Укроборонпромом»).

За даними СБУ, 15 українців керували компанією з понад 150 осіб, які укладали контракти з організаціями країн Близького Сходу і пропонували їм зброю.

Шевченко заперечує свою причетність до справи та чекає доказів СБУ.

СБУ підозрює, що Шевченко і Андрій Рогоза, фігурант низки кримінальних справ щодо корупційних схем, пов'язаних з «Укроборонпромом», причетні до організації каналу постачання військових товарів з Росії на оборонні підприємства України.

25 березня ексбійця батальйону «Донбас» Олександра Новікова (позивний «Хаммер») відправили під цілодобовий домашній арешт.

СБУ накрила «приватну армію», організовану колишнім народним депутатом