404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Середньовічний рукопис, одна з «великих книг Ірландії», повертається додому після 400 років в руках британців

Історична книга Лісмора повернулася до Ірландії через багато століть. Рукопис, що включає житія ірландських святих та переклад Марко Поло, був захоплений під час облоги замку Кілбрітайн у 1640-х роках

Книга Лісмора — середньовічний рукопис XV століття, одна з «великих книг Ірландії». Нині її подарували Університетському коледжу Корк власники книги з поселення Чатсуорт, повідомляє видання The Guardian. Вона містить шедеври, включаючи життя ірландських святих, єдиний вцілілий ірландський переклад подорожей Марко Поло та пригоди героя Фінна МакКула.

Книга була захоплена під час облоги замку Кілбрітайн в Корку в 1640-х роках і передана графу Корку в замку Лісмор. Рукопис був замурований у XVIII столітті і знову був відкритий під час ремонтних робіт у 1814 році. Через століття він був перенесений до Девонширського дому у Лондоні, а потім у Чатсворт, батьківське місце герцогів Девонширських. Він був власністю довірених осіб поселення Чатсворт, яке володіє землею та маєтками герцогства Девоншир, з часу його створення в 1946 році.

«Якби не герцог та його попередники в Англії та Ірландії, Книга Лісмора, як і багато інших гельських рукописів свого часу, могла загубитися або залишитися невідкритою», — сказав Мартін.

Кавендіш сказав, що довірені особи розглядали способи повернення Книги Лісмора до університетського коледжу Корка з тих пір, як вона була позичена закладу на виставку в 2011 році. Книгу врешті подарували університету на знак вдячності за партнерство між сім'єю Кавендіш та коледжем, яке сягає часів створення університету в 1840-х роках.

«Ми з родиною раді, що це стало можливим, і ми сподіваємось, що подарунок принесе користь багатьом поколінням студентів, науковців та відвідувачів університету», — сказав Кавендіш.

Коледж заявив, що тексти в рукописі, що включають переклади європейських творів, показують «Ірландію, яка була глибоко залучена до тодішньої європейської культури того часу». Книгу планують демонструвати у загальнодоступній галереї.

 

Бенксі підтвердив авторство нового графіті у Великобританії