Середня зарплата нардепів у січні склала 48,8 тисяч гривень

Більшість народних депутатів Верховної Ради (396 з 415) отримали стовідсоткову надбавку до свого посадового окладу за січень 2023 року за «інтенсивність праці».

Про це пише УП з посилання на відповідь апарату парламенту на запит редакції.

Середня зарплата депутата за січень 2023 склала 48,8 тис. грн. Ця сума включає в себе оклад, 100% надбавку та додаткові виплати – за почесне звання, за вчений ступінь, кошти за відпустку, лікарняний або службове відрядження.

Найбільші виплати отримали спікер парламенту Руслан Стефанчук (78,9 тис. грн) та голова комітету Ради у закордонних справах Олександр Мережко (69,1 тис. грн), а найменші — депутат з групи «Довіра» Валерій Лунченко (4,9 тис. грн) і колишній «Слуга народу» Олександр Дубінський (5 тис. грн).

З тих 19 депутатів, які не отримали надбавку за «інтенсивність праці», 17 не отримали жодних виплат за січень. Переважно це позбавлені мандатів нардепи від забороненої ОПЗЖ (Ігор Абрамович, Олег Волошин, Тарас Козак, Наталія Королевська, Ренат Кузьмін, Віктор Медведчук, Юрій Солод, позафракційний Андрій Деркач), а також кілька нардепів з інших фракцій та груп, зокрема Лариса Білозір, Олесь Довгий, Ольга Стефанишина.

Ще двоє нардепів, позбавлений мандата від ОПЗЖ Андрій Аксьонов і Сергій Шахов з групи «Довіра» не отримали зарплату, але отримали компенсацію за невикористану відпустку й відшкодування за відрядження відповідно. 

На усі виплати депутатам за січень 2023 року витратили 19,4 млн грн — майже удвічі більше ніж за аналогічний місяць торік (10,3 млн грн).

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Міноборони змінює порядок виплат військовим, які перебувають в тилу