404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Схема на 1,5 млрд. Експосадовці Міненерго безкоштовно роздавали газорозподільні системи
Facebook

Державне бюро розслідувань викрило масштабну схему безкоштовної передачі Міністерством енергетики та вугільної промисловості України газорозподільних систем у користування приватним операторам.

Згідно із законом України про використання газорозподільних систем, приватні оператори повинні кожного року платити за їхню експлуатацію. До державного бюджету потрібно перераховувати 10% від залишкової вартості, повідомляють на сайті ДБР.

Однак у 2017 році тодішні посадовці Міненерговугілля уклали 37 договорів з приватними операторами та дозволили їм безкоштовно користуватися державним майном. У ДБР повідомляють про 1,488 млрд грн. збитків за три роки.

3 червня 2021 року працівники ДБР одночасно провели 47 обшуків. Слідчі побували у Міністерстві енергетики України, Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, у 37 операторів газорозподільних систем та за місцями проживання колишніх високопосадовців Міністерства.

У ДБР зазначили, що досудове розслідування триває. На причетність до вчинення злочину перевіряють службових осіб Міненерговугілля та керівників операторів газорозподільних систем.

ДБР завершило розслідування катастрофи Ан-26