Міністр охорони здоров'я Максим Степанов підтвердив наміри міністерства змінити в 2021 році алгоритм роботи швидкої допомоги.
Усі виклики поділять на чотири категорії: критичні, екстрені, невідкладні і непрофільні. Від цього залежатиме час, за який «швидка» має приїхати до хворого. Або не приїхати.
Критичні випадки — це такі, що вимагають негайного реагування, по суті реанімаційних заходів. Час приїзду «швидкої» в таких випадках має становити до 10 хвилин.
Екстрені — вимагають швидкої оцінки і невідкладної допомоги або транспортування. Час прибуття «швидкої» — до 20 хвилин.
Невідкладні — прямої загрози життю пацієнта немає, але потрібна медична допомога. Наприклад, при загостренні хронічних захворювань. В цьому випадку пацієнтів направлятимуть у поліклініки. Лише якщо такої можливості не має, диспетчер направить до пацієнта бригаду «швидкої», яка не задіяна на критичних або екстрені виклики.
Непрофільні — виїзду «швидкої» не потребують. Людина зможе отримати консультацію по телефону або у свого сімейного лікаря.
Також міністр повідомив, що в 2021 році введуть поняття екстериторіальності на кордонах областей. Це означає, що на виклик повинна буде приїхати швидка, яка знаходиться ближче до пацієнта, навіть якщо вона з іншого регіону. Зараз в Україні, за словами Степанова, в норми часу укладаються 31% виїздів «швидкої». В 2021 році планується довести цей показник до 60%, у 2022-му— до 75%, в 2023-му — до 85%.