У ніч на четвер, 28 листопада, росія завдала удару по Україні ракетами різних типів та ударними безпілотниками. Сили ППО збили 79 ракет і 35 безпілотників.
Про це повідомили у Повітряних силах ЗС України.
Загалом радіотехнічні війська Повітряних Сил виявили 188 засобів повітряного нападу:
- три зенітні керовані ракети С-300;
- 57 крилатих ракет Х-101 із стратегічних бомбардувальників Ту-95МС;
- 28 крилатих ракет «Калібр»;
- три керовані авіаційні ракети Х-59/69;
- 97 ударних БпЛА типу «Shahed» та безпілотників невстановленого типу.
Повітряні сили знищили:
- 76 крилатих ракет Х-101/«Калібр»;
- три керовані авіаційні ракети Х-59/69;
- 35 ударних БпЛА типу «Shahed» та безпілотників невстановленого типу (62 ворожих безпілотники локаційно втрачено).
На публікацію Повітряних сил відреагував Telegram-канал «Николаевский Ванёк».
«Якщо сьогодні не полетять голови деяких «розжирівших» командирів ПВК, які незрозуміло для чого тримаються за свої посади, то я не знаю, що іще має відбутися, аби їх зняли», — пише адміністратор каналу.
На каналі кількість знищених ракет та безпілотників не публікували — там посилаються на ресурси ПСУ та інші Telegram-канали.
«Причина проста: на жаль, я не можу дозволити собі публікувати брехню деяких командирів з приводу подій у зоні своєї відповідальності, коли результат очевидний», — йдеться у дописі.
Автор каналу також додав, що дискредитацією Повітряних сил він ніколи не займався й не планує цього робити.
Хто публікує дописи на Telegram-каналі «Николаевский Ванёк»
Канал був створений у месенджері Telegram 17 квітня 2022 року. Сповіщення про тривогу й загрозу обстрілів канал публікував одним із перших.
Крім інсайдерської інформації про ракетні удари, рух ворожих БПЛА, канал збирає дані щодо переміщення та місцезнаходження військ рф, підтримує мешканців окупованих територій та закриває збори на потреби військових.
Особа автора «Николаевского Ванька» досі є анонімною, проте він дав інтерв'ю журналу Elle та ділився особливостями своєї роботи.
Відомо, що канал веде команда людей, які працюють по різних напрямах, і їх не вистачає.
«Також є проблема, що не вистачає кадрів, тому дуже часто доводиться, окрім свого напряму, займатися якимось ще. У моєму випадку це Запорізький напрямок, який теж дуже непростий. Тому доводиться багато слухати, багато дивитися, багато розмовляти, багато вербувати, щоб потік даних був точнішим і міг використовуватися під час планування наступних операцій», — зазначав автор каналу.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.