Сім резиденцій та елітний автопарк. У ЗМІ розповіли, як живе Лукашенко
Getty Images

Самопроголошений президент Білорусі користується сімома великими резиденціями. Він також володіє автопарком з елітними автомобілями. Наприклад, в нього є ексклюзивна модель «Майбах».

Про це повідомляють журналісти видання «Радіо Свобода».

«Озерна резиденція» знаходиться під Мінськом. Вона займає 88 га. На території розташовані спортивний майданчик, парк, ліс, озеро та споруди. Це переобладнана колишня дача радянського маршала Тимошенка. У триповерховій будівлі площа кожного поверху складає близько 500 м2.

Резиденція «Заславль» розташована на березі Мінського моря. Вона займає майже 40 га. Там є декілька маєтків, тенісні корти, сад і басейн. Офіційно перша та друга резиденції належать до «Дипсервісу».

Білоруський «лідер» з президентом Узбекистану Шавкатом Мірзійоєвим у резиденції «Заславль»

У Білорусі є ще одна резиденція під назвою «Александрія-2». Саме тут Лукашенко зупиняється під час візитів на Могилівщину, звідси літає й до Ржева. На території резиденції є будинки для господарів, а також гостьові будинки, спортивний майданчик та котедж. Офіційно комплекс належить «Белнафтогазу».

Також є резиденції у Березинському біосферному заповіднику, на Прип’яті, на Браславських озерах у заповіднику «Інтерлейк», у Віскулах на території Національного парку «Біловезька пуща», та ще три у Мінську.

Елітний автопарк

У 2012 році журналісти помітили, що він користується екслюзивним авто Maybach 62. Тоді політик сказав, що машину йому начебто «подарували». За інформацією розслідувачів, така машина коштує від €367 тис. до 1,5 млн.

Ще у самопроголошеного президента Білорусі є Mercedes Pullman W221. У 2011 році у цій машині Лукашенко їхав на інавгурацію. Mercedes S-класу вартує понад 100 тис.  

У 2016 році медійники помітили, що політик пересувається в авто Rolls-Royce Phantom Coupe. Таке авто коштує від 170 тис.

31 серпня 2017 року Лукашенко випробував електромобіль Tesla біля Палацу Незалежності. Вартість моделі 100 тис. 

Ще білоруського «лідера» можна було побачити на Gelandewagen, Audi A8 II, Audi A8 III та на преміум-моделях Mercedes.

Літаки

Ексклюзивний Boeing 767-32K (ER) придбали для Лукашенка у 2012 році. Раніше він належав експрезиденту Туркменістану Сапармурату Туркменбаші. У 2013 році під час пресконференції Лукашенко заявив, що літак вартує близько $100 млн.

Олександр Лукашенко відвідує Киргизстан у 2016 році

Раніше політик використовував Boeing 737-8EV, який також коштує близько  $100 млн.

У 2020 році з'явилася інформація, що Лукашенко користується реактивним літаком «Гольфстрім G550».  Його вартість — близько $60 млн. Однак у пресслужбі «президента» заперечили, що літак належить очільнику країни.  

Лукашенко назвав Білорусь «останньою суверенною» країною в Європі