404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Син Джо Байдена Хантер каже, що перебуває під слідством за підозрою у податкових злочинах
Getty Images

Син обраного президента США Джо Байдена Хантер заявив, що його податкові справи розслідуються.

Розслідування ведуть федеральні прокурори штату Делавер.

Хантер Байден заявив, що сприймає справу «дуже серйозно», але впевнений, що «об'єктивний перегляд" покаже, що він справився зі своїми справами «законно й належним чином», повідомляє ВВС.

Команда переходу Байдена-Гарріс заявила, що обраний президент «дуже пишається своїм сином». У заяві йдеться, що Хантер «боровся із складними викликами, включаючи жорстокі особисті нападки останніх місяців, лише щоб стати сильнішим».

Хантер Байден заявив, що дізнався про розслідування у вівторок. Більше деталей він не розголошує.

50-річний чоловік був частим об'єктом критики республіканців під час виборчої кампанії 2020 року. Опоненти зосереджувалися на його ділових відносинах в Україні та Китаї, коли Джо Байден був віце-президентом в адміністрації Барака Обами.

У грудні минулого року президенту Дональду Трампу оголосила імпічмент Палата представників із демократичною більшістю за звинуваченнями у зловживанні владою та перешкоджанні Конгресу, що випливали з його спроб тиснути на Україну для розслідування справи Байденів.

Але імпічмент щодо Трампа був скасований Сенатом, де більшість республіканців, у лютому.

Нове розслідування податкових справ Хантера Байдена відбувається, коли його батько збирає свій кабінет. Якщо справа все ще триватиме, коли Байден присягне наступного місяця, обрання ним нового генерального прокурора може вплинути на розслідування, зазначає AP.

Як зазначає агентство AP, нинішнє розслідування відносно Хантера Байдена було розпочато в 2018 році — за рік до того, як його батько висунув свою кандидатуру на виборах президента США. За даними анонімного джерела агентства, в ході розслідування вивчаються деякі угоди Байдена з китайськими партнерами, в тому числі окремі фінансові транзакції.

В ході президентської кампанії республіканці заявляли про сумнівні операції і контактах Хантера Байдена в Китаї, Україні та Казахстані. У доповіді комітетів Сенату США з внутрішньої безпеки, урядовим питань і з питань фінансів, підготовленому республіканцями і опублікованому в кінці вересня, стверджується, Хантер Байден, його сім’я і ділові партнери протягом декількох років отримували «мільйони доларів сумнівного походження від іноземних громадян». На думку авторів документа, йдеться про потенційно злочинну діяльність, пов’язану «з транзакціями між Хантером Байденом і українськими, російськими, казахськими та китайськими громадянами».

Раніше Байден заявив, що вважає етичною роботу свого сина у фірмі Burisma.

Трамп провалился втретє. У Джорджії повторно затвердили Байдена переможцем виборів