Більшість українців (74%) виступають проти територіальних поступок в обмін на завершення війни. Однак за останні місяці зросла і частка громадян, які дотримуються протилежної думки.
Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології.
З травня 2022 року до травня 2023 року ситуація була відносно стабільною: близько 8-10% респондентів були готовими на територіальні поступки, а абсолютна більшість (82-87%) стабільно виступали проти.
Проте за останні півроку простежується поступове зростання частки тих, хто готовий до територіальних поступок: з 10% у травні до 14% у жовтні і до 19% у грудні. Водночас знижується відсоток українців, які виступають проти жодних поступок (з 84% у травні до 80% у жовтні і до 74% у грудні).
При цьому, якщо між травнем і жовтнем 2023 року приріст частки тих, хто готовий до територіальних поступок, був переважно за рахунок півдня і сходу, то приріст між жовтнем і груднем – за рахунок заходу і центру.
Так, на заході зростання частки таких респондентів становить з 9% у жовтні до 20% у грудні, у центрі — з 10% до 15%. На півдні і сході зміни в частці тих, хто готовий до поступок, значно менш помітні.
Відзначимо, що під час цього опитування ставили також питання щодо стратегії України у разі суттєвого скорочення допомоги Заходом. У такому випадку 58% українців готові до продовження бойових дій. Але 32% підтримують припинення бойових дій за умови надання гарантій безпеки Заходом, навіть якщо у такому випадку визволення територій відкладається на невизначене майбутнє.
При цьому на Заході і в центрі більше респондентів 64% і 65%) виступають за продовження бойових дій у будь-якому випадку. Натомість на півдні і сході думки розділилися приблизно навпіл з лише незначним переважанням думки про продовження бойових дій. Відповідно 40% і 42% готові на припинення бойовий дій, а 46% і ;7% виступають за їх продовження.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.