Дослідники пов’язують потужність урагану «Мілтон», який забрав 17 життів у Флориді (США), із наслідками кліматичних змін, спричинених діяльністю людини.
Про це йдеться в аналізі наукового співробітництва World Weather Attribution, яке вивчає роль кліматичних змін у спричиненні екстремальної погоди, пише Reuters.
Група кліматологів підрахувала, що через глобальне потепління швидкість вітру в регіоні збільшилася приблизно на 10%, а кількість опадів зросла на 20–30%.
Ураган «Мілтон» зріс від шторму категорії 1 до бурхливої негоди категорії 5 менш ніж за добу. Однак узбережжя Флориди він досяг як ураган 3-ї категорії.
На думку вчених, це стало можливим через рекордно теплу воду в Мексиканській затоці.
Попередні дослідження засвідчили, що зміни клімату підвищили ймовірність таких температур у Перській затоці в 400–800 разів.
Ця додаткова спека зробила «Мілтон» третім за швидкістю посиленням атлантичним ураганом в історії, кажуть у Національному центрі спостережень за ураганами США. Подекуди негода досягала швидкості 290 км/год.
Кліматологи зауважили, що глобальне потепління, викликане діяльністю людини, зробило схожі на «Мілтон» урагани вдвічі потужнішими.
За прогнозами синоптиків, цього сезону на Атлантику очікують від чотирьох до семи великих штормів.
«Це дослідження підтвердило те, що вже має бути цілком зрозумілим: кліматичні зміни викликають шторми, і в цьому винне спалювання викопного палива», — сказав Ян Дафф, активіст екологічної некомерційної організації Greenpeace.
Раніше дослідники виявили тенденцію швидкого поширення ураганів в Атлантиці за останні 50 років. За їхніми словами, причиною цього також можуть бути зміни клімату.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.